X

سئو سایت seo وبسایت وب فروشگاهی شرکتی آموزشی معرفی شخصی خدماتی

سایت خود را سئو کنید و موفقیت را در آغوش بگیرید

سئو چیست؟

سئو در دنیای اینترنت، شاهراه ارتباطی کسب‌وکارها با مشتریان فعلی و مشتریان احتمالی است. سئو (SEO) مخفف عبارت (Search Engine Optimization) به معنای "بهینه‌سازی موتورهای جستجو" است. سئوی سایت به مجموعه‌ای از روش‌ها و راه‌کارها گفته می‌شود که باعث بهبود رتبه وب‌سایت‌های اختصاصی هر کسب‌وکار در موتورهای جستجو به ویژه گوگل می‌شوند.

سئو چیست؟

چرا هر کسب‌وکاری به سئوی سایت نیاز دارد؟

در دنیای امروز راه‌اندازی یک کسب‌وکار و تولید محصول فقط آغاز راه است. شروع حرفه‌ای کسب‌وکار شما از آن لحظه‌ای است که نام، برند و محصولات شما از سوی مخاطبان و مشتریان احتمالی دیده شود. سئوی سایت مهم‌ترین راه برای دیده شدن برند، آگاهی مشتریان از محصولات و خدمات و بازاریابی و تبلیغات است.

سئوی وب‌سایت همانند تبلیغات و بازاریابی، یک فعالیت مداوم است. بهینه‌سازی سایت بر اساس اصول سئو را می‌توانید از همان مرحله طراحی سایت به طور همزمان انجام دهید، و یا بعد از آغاز به کار سایت، با استفاده از دانش متخصصان سئو، رتبه صفحات سایت خود را در گوگل بهبود ببخشید.

عوامل مهم در بهینه‌سازی سایت

عوامل مهم در بهینه‌سازی سایت

هدف اساسی سئو هدایت بازدیدکننده هدفمند به سایت کسب‌وکار است. با استفاده از تکنیک‌های سئو می‌توانید افرادی را که به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند، به صفحات سایت خود هدایت و آن‌ها را به خرید ترغیب کنید. برای انجام این‌کار راه‌حل‌های گوناگونی وجود دارد که تلاش می‌کنیم مهم‌ترین آن‌ها را در یک دسته‌بندی کلی به عنوان عوامل مهم در بهینه‌سازی سایت بشناسیم.

کلیدواژه‌ها و ارزش کلمات

کلمات کلیدی یا کلیدواژه‌ها (Key Words) همان کلماتی هستند که مخاطبان، از طریق جستجوی آن‌ها در موتور جستجوی گوگل به صفحات سایت دسترسی پیدا می‌کنند. بر این اساس آگاهی از این کلمات و عبارت‌ها برای صاحبان کسب‌وکار و کسانی که سایت شما را بهینه‌سازی می‌کنند، بسیار اهمیت دارد. استفاده از این کلیدواژه‌ها در عناوین و محتوای صفحات سایت، یکی از تکنیک‌های سئو است.

کارشناسان حوزه سئو برای یافتن کلمات کلیدی پرکاربرد در میان کاربران اینترنت، از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کنند که (Google Keyword Planner) یکی از آن‌ها است. از این کلمات کلیدی برای استفاده در تگ‌ها (Tags) نیز استفاده می‌شود.

ترافیک وب‌سایت

ترافیک وب‌سایت یکی از ارکان سئوی سایت است. ترافیک وب‌سایت یعنی چه مقدار از اطلاعات سایت شما توسط بازدیدکننده‌گان دیده شده‌اند و میزان بازدیدکنندگان سایت شما چقدر بوده است. ترافیک وب‌سایت را می‌توان به دو بخش ترافیک کل سایت و ترافیک صفحات سایت تقسیم کرد.

عامل دیگری که در ترافیک وب‌سایت اهمیت دارد، این است که آیا این میزان از ترافیک، هدفمند یا به اصطلاح مفید بوده است، یا نه. هر قدر محتوای سایت شما جذاب و آگاهی‌رسان باشد، مخاطب زمان بیشتری را در صفحات سایت باقی می‌ماند و احتمال خرید افزایش می‌یابد.

لینک‌های داخلی، لینک‌های خارجی و بک‌لینک

لینک‌ها به طور کلی عوامل ارتباط بین صفحات داخلی یک سایت یا اتصال آن‌ها به صفحاتی از سایت‌های دیگر هستند. لینک‌ها را می‌توان به دو گروه کلی لینک‌های داخلی (Internal Links) و لینک‌های خارجی (External Links) تقسیم کرد.

لینک‌های داخلی صفحاتی از سایت شما را به صفحاتی دیگر از سایت شما متصل می‌کنند. اهمیت لینک داخلی برای مشتریان، هدایت آن‌ها به منظور آشنایی با محصولات و خدمات دیگر کسب‌وکار شما است. مزیت دیگر لینک داخلی این است که موتورهای جستجو از طریق آن‌ها ساختار سایت شما را با سرعت و سهولت بیشتری می‌شناسند.

لینک‌های خارجی صفحاتی از سایت را به صفحاتی از یک سایت دیگر مرتبط می‌سازند. اگر هدف از لینک خارجی، اتصال صفحه‌ای از سایت به یک سایت آگاهی‌رسان معروف مانند ویکی‌پدیا باشد، همان نام لینک خارجی را به کار می‌بریم.

اگر آدرس صفحه‌ای از سایت خود را به منظور تبلیغ یا تبادل لینک به یک سایت خبری یا سایت اختصاصی یک کسب‌وکار مرتبط بدهیم تا از آن در محتوای سایت خود استفاده کند، به آن بک‌لینک می‌گوییم. بک‌لینک باعث می‌شود، مخاطبان سایت‌های دیگر از طریق آن به سایت کسب‌وکار ما هدایت شوند.

لینک‌های داخلی، لینک‌های خارجی و بک‌لینک

استفاده از انواع فرم‌های محتوا و محتوای سئو شده

صفحات سایت ساختارهایی هستند برای حمل و ارائه محتوای سایت. استفاده از انواع فرم‌ها یا فرمت‌های محتوا مانند متن، فیلم، عکس، فایل صوتی و ویدئویی، راه‌های ارتباط ما را با مشتریان افزایش می‌دهد. این‌کار همچنین باعث می‌شود بتوانیم انواع سلیقه‌های مخاطبان را پوشش دهیم.

محتوای متنی در سئو بسیار ارزشمند است که می‌تواند با دو هدف عمده آگاهی‌رسانی یا تبلیغ یا ترکیبی از این دو تولید شود. سئوی محتوا یک بخش اساسی در سئوی سایت و یکی از اصول مهم در بازاریابی آنلاین به شمار می‌رود.

مزایای سئوی سایت چیست؟

امروزه سئوی سایت به عنوان موثرترین روش در بازاریابی اینترنتی شناخته می‌شود. سئو تکنیک‌های بسیاری دارد که از طریق ابزارها و راهکارهای گوناگون انجام می‌شود. این تکنیک‌ها فواید بسیاری موفقیت در کسب‌وکار دارند که بعضی از این فواید را با هم مرور می‌کنیم:

مزایای سئوی سایت چیست؟
  • سئو اعتبار برند شما را افزایش می‌دهد
  • سئو به شما کمک می‌کند تا ترافیک هدفمند را جذب کنید
  • سئو باعث اثرگذاری تبلیغات می‌شود
  • سئو تعداد بازخوردهای مناسب به مطالب سایت را افزایش می‌دهد
  • سئو نسبت به تبلیغات سنتی، بازگشت سرمایه بیشتری دارد
  • سئو باعث اثرگذاری تبلیغات می‌شود
  • سئو با چگونگی خرید و جست‌وجوی افراد هماهنگ می‌شود
  • سئو درآمد شما را از کسب‌وکار افزایش می‌دهد

با خدمات سئوی سایت آر اس وب موفقیت خود را تضمین کنید

سئوی سایت به شکل مناسب، اقامت دائم شما را در صفحه اول گوگل تضمین می‌کند. سئو باعث می‌شود بیشترین بهره‌وری را از بودجه‌ی بازاریابی داشته باشید و کسب‌وکار شما بین برندهای رقیب دیده شود. برای بهره‌مندی از مزایای سئوی سایت، بهتر است از خدمات شرکت‌هایی استفاده کنید که از بیش‌ترین تجربه و تخصص در این زمینه برخوردار باشند.

گروه طراحی سایت RSweb به کمک متخصصان طراحی وب‌سایت‌های اختصاصی کسب‌وکار و متخصصان حرفه‌ای سئوی سایت در تمامی مراحل طراحی، راه‌اندازی و بهینه‌سازی سایت و محتوا، همراه و پشتیبان کسب‌وکار شما است. این گروه با مدیریت خانم ریحانه سلیمی خدمات طراحی و سئوی سایت را بر اساس جدیدترین متدهای روز و با بهترین کیفیت و کمترین هزینه برای شما انجام می‌دهد.